Puzzle online. Puzzle online - opis

Co to są puzzle online?
Puzzle on line to gra obrazkowa. Polega ona na ułożeniu zdjęcia, grafiki lub rysunku, który wcześniej został pocięty na kawałki. Zabawa rozpoczyna się od rozrzucenia fragmentów obrazka na ekranie monitora. Pomieszane szczegóły, np.: niebo, korona drzewa, słońce należy dopasować do siebie w taki sposób, jak pokazano to na wzorcowym obrazku. Wzorzec umieszczony jest jako tło, a rozrzucone elementy układanki znajdują się ponad nim.

Tak jak tradycyjne puzzle także puzzle on line mają zróżnicowane poziomy trudności:

  • puzle dla dzieci - charakteryzują się małą liczbą elementów, a obrazki dobierane są tak, aby zaciekawiły najmłodszych. Wśród nich można znaleźć zdjęcia zwierząt i roślin, a także ładne krajobrazy,

  • puzle dla rodziców - charakteryzują się większą liczba elementów, a obrazki posiadają więcej szczegółów. Dzięki temu fragmenty są mniejsze i trudniej je ułożyć. Dodatkowo puzzle dla dorosłych mogą być wymieszane w taki sposób, że elementy są obrócone w stosunku do prawidłowego położenia.

Puzzle on line to znakomita rozrywka. Nie wymaga dodatkowego miejsca na stole, biurku czy na podłodze. Nie trzeba wydawać pieniędzy na nowe wzory. Puzzle.intergry.pl to miejsce, gdzie znajdziesz bardzo wiele fotografii. Każdą z nich możesz podzielić na fragmenty o różnych kształtach. Samemu decydujesz jak dużą liczbę elementów chcesz układać i jak trudny wzór wybierasz.

Klasyczne puzzle a puzle online
Jednym z rodzajów puzzli on line jest elektroniczna wersja klasycznych puzzli kartonowych. Obrazek dzielony zostaje na określoną liczbę elementów, których kształt jest analogiczny do gry znanej z dzieciństwa. Puzzel jest więc kształtem zbliżony do prostokąta, w którego niektórych bokach wycięto zagłębienie. Nie każdy bok ma wklęsłość, niektóre z nich mają wypustki. Ważne jest, że bok nie może mieć jednocześnie i wcięcia i wypustki, a każda z tych nierówności występuje pojedynczo. Puzzle on line mogą być pomieszane tak jak zwykłe puzzle, dlatego tak wielką frajdę stanowi ich układanie.
Klasyczne puzzle on-line to puzzle dla młodzieży oraz puzzle dla rodziców.

Puzzle on line - zabawa w prostokąty
Inną odmianą puzzli on-line są puzzle o kształcie prostokątów, których boki nie posiadają żadnych zniekształceń. Elementy przybierają więc formę jednakowej wielkości prostokątów, które mogą być obracane zgodnie ze wskazówkami zegara. Jest to trudniejsza odmiana gry, ponieważ poprawnego dopasowania elementów możemy dokonywać tylko poprzez obserwację obrazu - wzorca, czyli tła, starając się dopasować fragmenty zdjęcia podzielone na puzzle. Kształt puzzli nie wskaże nam poprawnego ułożenia. Takie puzzle on-line nie są często spotykane, jednak ich układanie sprawia wiele radości. Puzzle.intergry.pl to jedno z nielicznych miejsc, gdzie możesz spróbować swoich sił dopasowując prostokątne puzzle on line.
Puzzle prostokątne znajdują się w zakładce puzzle dla dzieci oraz puzzle dla dorosłych.

Trapezowe puzzle online
Najrzadziej występującą formą puzzli to postać trapezowa. Być może jest to spowodowane faktem, że również wersja kartonowa tej odmiany gry była niezwykle rzadko spotykana. Od momentu, kiedy na stronie puzzle.intergry.pl uruchomione zostały puzzle trapezowe cieszą się wciąż rosnącym zainteresowaniem. Łatwo się domyślić, dlaczego tak się dzieje. Ludzie szukają nowych wyzwań, a takie na pewno znajdują układając wcześniej nieznane puzzle. Nazwa puzzle trapezowe odzwierciedla ich wygląd. Elementy gry mają kształt trapezów prostokątnych i trapezów równoramiennych, dzięki czemu układanie jest prostsze niż puzzli prostokątnych. Fragmenty można obracać zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Ponownie pojawia się przewaga nad wersją kartonową - puzzle on-line mają tę właściwość, że liczba elementów jest definiowana przez użytkownika w dowolnym momencie, bez ponoszenia żadnych kosztów.
Puzzle trapezowe znajdują się w dziale puzzle dla dzieci i puzzle dla dorosłych.


Wszystkie puzzle on line dostępne na stronie www.puzzle.intergry.pl biorą udział w budowaniu rankingu. Użytkownicy zmagają się z czasem, aby jak najszybciej ułożyć puzzle. Gry tego typu są bardzo popularne, bowiem bazują na zdrowej rywalizacji, która wciąga i pozwala zmierzyć się z innymi Internautami. Gra online jest wygodna, nie trzeba wychodzić z domu, a w szranki mogą stawać ludzie mieszkający bardzo daleko od siebie. Kiedyś nie było to możliwe.

Inne informacje:

Co to są puzzle?
Puzzle instrukcja
Układanki dla dzieci
Układanki dla dorosłych
Tapety krajobrazy
Humor